Sonbahar Sinema Filmi Fragmanı İzle Resimleri Oyuncuları Fotoğra

Sonbahar
Yapım :
2007, Türkiye
Tür :
Dram
Yönetmen :
Özcan Alper
Senaryo :
Özcan Alper
Oyuncular :
Serkan Keskin, Onur Saylak, Raife Yenigül, Megi Kobaladze
Yapımcı :
F. Serkan Acar
Görüntü Yönetmeni :
Feza Çaldıran
Süre :
1 saat, 35 dk.
Gösterim Tarihi :
19 Aralık 2008

Özeti :

Yusuf 1997 yılında 22 yaşında üniversite öğrencisi iken girdiği cezaevinden, 10 yıl sonra sağlık nedenleriyle tahliye edilir. Yusuf ‘u, cezaevinden çıkıp geldiği Doğu Karadenizde ki köyünde bir tek yaşlı ve hasta annesi karşılar. O cezaevinde iken babası ölmüş, ablası ise evlenip büyük bir kente taşınmıştır.

Ekonomik nedenlerle sadece yaşlıların kaldığı bu dağ köyünde Yusuf bir tek çocukluk arkadaşı Mikail ile görüşmektedir. Sonbaharın kendini yavaş yavaş kışa teslim ettiği günlerde, Yusuf Mikail ile gittiği bir meyhanede fahişelik yapan genç ve güzel Gürcü kızı Eka ile karşılaşır. Farklı dünyalardan gelen bu iki insanın birlikteliği için ne zaman ne de koşullar uygundur. Yine de Yusuf için aşk son bir kez hayata tutunma ve kendi yalnızlığından sıyrılma çabasına dönüşür. Eka içinse Yusuf bu dünyadan çok uzakta, hatta şimdiki zamanda yaşamayan, Rus romanlarından kaçmış bir karakterdir.

90 sonrasını arka planına alarak bir dönemin ironisini, acımasızlığını ve gerçekliğini ele alan filmde, yakın tarih hem belgeleniyor hem de eleştirel bir süzgeçten geçiriliyor.

Resimleri :

Sonbahar ResimleriSonbahar ResimleriSonbahar ResimleriSonbahar ResimleriSonbahar ResimleriSonbahar Resimleri

Fragmanı İzle :

<_script /><_script />

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !